wtorek, 30 września 2014

Trendy jesień/ zima 2014

Jesień. Choć jesiennej ponurej aury nie lubię, jednak kolorystykę związaną z ową porą roku jak najbardziej. Czas na ciemną mieszankę kolorów. W tym sezonie główną rolę gra cera. Zadbana, rozświetlona, piękna cera. Reszta makijażu to tylko dodatek. Must have 2014/15 to idealny podkład upiększający, rozświetlacz i dobry korektor. Na tych partiach skupiamy się najbardziej starannie. Płótno - cera musi być przygotowana doskonale do dalczego etapu makijażu.  Usta. Intensywne usta w odcieniach czerwieni, bordo, ciemnych fioletów, ciemnych brązów. Jeśli wybieramy mocny odcień pomadki makijaż oka pozostaje delikatny, jedyne co mocniej podkreślamy to brwi lub mocniej tuszujemy rzęsy. Kolory pomadek mnie osobiście zachwyciły. Do mojej jesiennej kolekcji trafilo kilka odcieni czerwieni i bordo wszystkie w wykończeniu satynowego matu.


Oko. Metaliczne mieszanki cieni. Podkreślając oko mamy duże pole do popisu. Metaliczne kolory dopasowane do tęczówki można miksować na wiele sposobów. Mimo, że oko jest podkreślone (pierwsze zdj. poniżej) nie jest on teatralny ani typowo wieczorowy. Dużą rolę gra kolorystyka. W takim samym stylu możemy mocniej pokreślić oko wybierając ciemniejsze barwy (drugie zdj. poniżej)

Kreski możemy zaaplikować cienkie i bardziej wyrafinowane. Wystarczy, że poniesie nas fantazja.
Do dyspozycji dziś mamy najróżniejsze eyelinery. Zaczynając od pisaków do żelowych i kremowych.
Wybieramy je pod względem aplikacji i upodobań.I na koniec kolor na oku. W postaci kolorowego eyelinera, czy też cienia. Usta zostają delikatnie muśnięte pomadką w jasnych odcieniach. Kolor na oku jest również delikatny wydobywający kolor tęczówki. Mimo to ten zabieg podkreśla spojrzenie.
Mix inspiracji znaleziony z różnych pokazów FW. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz